Ortoma

Idag %Idag SEKSenastOmsatt
0,00%0,00 SEK16,2039 852

Kursgraf

Bolagsbeskrivning

Ortomas affärsidé är att utveckla och marknadsföra operationssystem för planering och placering av implantat med syfte att uppnå optimal behandling till nytta för klinker, läkare och patienter.

Forum - Senaste inlägg

Insiderlista

PersonDatumTransaktion
Daniel Andersson2017-06-28+625
Infotech i Väst AB2017-06-23+100000
Gunnar Németh2017-06-21+11648
Roy Forslund2017-06-16+58054
Infotech i Väst AB2017-06-16+296291
Infotech i Väst AB2017-06-16+313621
Matts Andersson2017-06-15+25000
TOMMY HOLGER HANSSON2017-06-15+6933
DANIEL ANDERSSON2017-06-13+9375
ELISABETH LILJENSTEN2017-06-09+10400
Devicia AB2017-06-09+2357
Infotech i Väst AB2016-12-29+14309
Infotech i Väst AB2016-12-28+12691
Roy Forslund2016-06-10+50000
Roy Forslund2016-06-10+364
Roy Forslund2016-05-12+261
Roy Forslund2016-04-13+800
Roy Forslund2016-04-13+348
Roy Forslund2016-04-13+42000
Roy Forslund2016-04-13+86751

Kort om bolaget

TickerORT B
ListaAktieTorget
SektorerN/A
VDLinus Byström
OrdförandeGunnar Németh
Noteringsdatum2014-03-31
Hemsidahttp://www.ortoma.com

Kalender & rapporter

2018-04-27Delårsrapport 2018-Q1
2018-05-28Bolagsstämma 2017
2018-08-24Delårsrapport 2018-Q2
2018-11-09Delårsrapport 2018-Q3
2019-02-22Årsredovisning 2018

Största ägare

ÄgareKapitalRöster
Matts Andersson9,30%29,30%
Roy Forslund17,20%26,20%
Peter Möller7,00%5,90%
Avanza Pension8,90%4,90%
Cedovision Holding AB4,20%2,30%

Om aktien

Börsvärde MSEK255
Antal aktier TSEK15 717
30 dagar antal i snitt2 460
30 dagar omsatt i snitt TSEK40
Högsta 12 mån33,32
Lägsta 12 mån10,20
Direktavkastning %0,00
Utdelning SEK0,00 (årlig)
Handlas utan utdelning2018-05-29

Nyckeltal

P/E0,00
P/S0,00
P/B (kurs/eget kapital)0,00
Omsättning per aktie SEK0,00
EPS (vinst per aktie) SEK0,00
Eget kapital/aktie SEK0,00
ROE %0,00
Soliditet %0,00
Rörelsemarginal %0,00

Resultat- & Balansräkning (senaste år)

Omsättning TSEKN/A
Rörelseresultat TSEKN/A
Resultat efter finansnetto TSEKN/A
Årets resultat TSEKN/A
Eget kapitalN/A
Anläggningstillgångar TSEKN/A
Kassa och bank TSEKN/A
Omsättningstillgångar TSEKN/A
Långfristiga skulder TSEKN/A
Kortfristiga skulder TSEKN/A

Historik

1 vecka1 månad3 mån6 måni år1 år3 år5 år
-10,50%-19,40%-12,43%-8,99%-11,48%-47,52%114,00%0,00%
18,1020,1018,5017,8018,3030,877,570,00