Star Vault

Idag %Idag SEKSenastOmsatt
2,56%0,00 SEK0,165 365

Kursgraf

Bolagsbeskrivning

"Star Vault ska bedriva spelutveckling. Bolaget ska genom att ha kompetent personal, med kompletterande nischade kunskaper vara ett etablerat spelutvecklingsbolag."

Forum - Senaste inlägg

(1)
20 juli 2015
(1)
19 maj 2015
(1)
30 september 2014

Insiderlista

PersonDatumTransaktion
Kerstin Birgitta Nyström Wydeen2016-11-28-266400
Henrik Wydeen Nyström2016-11-28+133200
Kerstin Birgitta Nyström Wydeen2016-11-22-20000
Kerstin Birgitta Nyström Wydeen2016-10-26+81829
Kerstin Nyström2014-07-07+204571
Per Hökfelt2013-05-29+10000
Per Hökfelt2013-05-28+10000
Ulf Nyström2012-08-29+10000
Robert Uhlmann2012-03-02+176171
Per Hökfelt2012-03-01+178600
Robert Uhlmann2012-03-01+2400
Ulf Nyström2012-03-01+187571
Fredrik Reimers2012-03-01+178573
Per Hökfelt2011-05-06+61000
Henrik Nyström2011-05-06+275893
Robert Uhlmann2011-05-05+2000
Ulf Nyström2010-03-16-198291
Fredrik Reimers2010-02-15+203610
Henrik Nyström2008-10-30+4000
Per Hökfelt2008-10-28-14000

Pressreleaser

Kort om bolaget

TickerSTVA B
ListaAktieTorget
SektorerN/A
VDHenrik Nyström
OrdförandePatrik Sommarin
Noteringsdatum2007-09-28
Hemsidahttp://www.starvault.se

Kalender & rapporter

2018-05-18Delårsrapport 2018-Q1
2018-06-18Bolagsstämma 2017
2018-08-17Delårsrapport 2018-Q2
2018-11-16Delårsrapport 2018-Q3
2019-02-15Årsredovisning 2018

Största ägare

ÄgareKapitalRöster
Henrik Wydeen Nyström2,50%16,50%
Nordnet Pensionsförsäkring14,40%12,40%
Thomas Svanefalk3,80%3,30%
Emittent AB3,40%2,90%
LSS Assistans Aros AB2,90%2,50%

Om aktien

Börsvärde MSEK11
Antal aktier TSEK67 024
30 dagar antal i snitt32 725
30 dagar omsatt i snitt TSEK5
Högsta 12 mån0,31
Lägsta 12 mån0,07
Direktavkastning %0,00
Utdelning SEK0,00 (årlig)
Handlas utan utdelning2018-06-19

Nyckeltal

P/E-6,58
P/S4,79
P/B (kurs/eget kapital)1,97
Omsättning per aktie SEK0,03
EPS (vinst per aktie) SEK-0,02
Eget kapital/aktie SEK0,08
ROE %0,00
Soliditet %1,83
Rörelsemarginal %-0,73

Resultat- & Balansräkning (senaste år)

Omsättning TSEK2 240
Rörelseresultat TSEK-1 631
Resultat efter finansnetto TSEK-1 629
Årets resultat TSEK-1 629
Eget kapital5 432
Anläggningstillgångar TSEK25
Kassa och bank TSEK2 822
Omsättningstillgångar TSEK2 976
Långfristiga skulder TSEK0
Kortfristiga skulder TSEK1 134

Historik

1 vecka1 månad3 mån6 måni år1 år3 år5 år
-16,23%-11,11%-8,57%-10,11%0,00%-45,76%-66,98%45,86%
0,190,180,180,180,160,300,480,11