Laddar TradingView Widget
Laddar annons
22 Oct, 2025

Inbjudan till presentation i samband med EQL Pharmas delårsrapport, andra kvartalet, 2025/26

EQL Pharma AB (publ) offentliggör på onsdagen den 5 november, innan börsens öppning, sin delårsrapport för Q2 2025/26.

Onsdagen den 5 november, klockan 10.00 (CET), håller företaget en presentation via videokonferens. Presentationen riktar sig till aktieägare och potentiella aktieägare. VD och koncernchef Axel Schörling presenterar och kommenterar delårsrapporten. Efter presentationen ges möjlighet att ställa frågor för de som deltar.

Klicka på följande länk för att komma till det virtuella mötet: https://tinyurl.com/yke7b4rd     

Datum och tid

Onsdagen den 5 november, klockan 10.00 (CET), startar presentationen som, inklusive frågestund, avslutas senast 11.00 CET.

Försäkra dig om att du kan deltaga på videokonferensen genom att koppla upp dig en stund före konferensens början.

För ytterligare information, vänligen kontakta:
Axel Schörling
VD & Koncernchef EQL Pharma AB (publ)

Telefon: +46 (0) 763 - 17 90 60
E-post: axel.schorling@eqlpharma.com
Hemsida: www.eqlpharma.com

Bifogade filer

TradeVenue

TradeVenue är en samlingsplats för investerare och noterade bolag. Vårt fokus är att främst uppmärksamma små- och medelstora bolag men ni finner givetvis även information om de största bolagen i Sverige. På denna hemsida kan ni ta del av aktietips, läsa uppdragsanalyser, blogginlägg och massvis av aktuella börsnyheter.