
Taggar
Fullbevakade bolag
- Se fullbevakad bolagspresentation
NFO Drives utvecklar och tillverkar frekvensomriktare för störningsfri styrning av elmotorer för energieffektivisering av ventilation- och pumpanläggningar samt maskiner. NFO Drives patenterade teknik kan ge energibesparingar på upp till 70 procent utan att ge störningar på omgivande teknisk utrustning.
- Se fullbevakad bolagspresentation
Nyfosa är ett opportunistiskt och transaktionsintensivt fastighetsbolag med ett fritt investeringsmandat. Fastighetsbeståndet består idag till övervägande del av kontors- och logistikfastigheter i svenska tillväxtkommuner men bolagets fria mandat gör att de varken är begränsade av fastighetskategori, region, transaktionsstorlek eller innehavstid.
- Se fullbevakad bolagspresentation
Atrium Ljungberg är ett av Sveriges största börsnoterade fastighetsbolag som äger, utvecklar och förvaltar fastigheter. Bolaget fokuserar på att utveckla attraktiva stadsmiljöer med blandat innehåll såsom kontor, handel, boende, service, kultur och utbildning. På så sätt skapar Atrium Ljungberg platser där det är attraktivt för människor att vara idag och i morgon. Bolaget är positionerat i Stockholm, Göteborg, Malmö och Uppsala och har idag ett fastighetsvärde på 40 miljarder kronor.

Jag har inget direkt på hjärtat men tänkte passa på och gå in och önska er läsare en trevlig fortsättning på helgerna. De första doserna vaccin har kommit till Sverige och dagarna blir nu längre och längre. Så det finns all anledning att se positivt på framtiden.
Vår jul har som för de flesta varit lugnare än normalt med färre träffar och mindre inbokat. Det fick mig att slås av att även om jag gillar att ha ganska lite uppbokat och därmed kunna göra det jag känner för blir det lätt lite trist när aktivitetsnivån sjunker ytterligare en nivå. Min gymkort gick ut för någon vecka sedan och jag avvaktar hur jag ska göra framåt, jag har fått ännu färre mail än vanligt den senaste veckan, börsen har varit stängd några dagar och så vidare. Så det finns egentligen inget att skylla på för att inte blogga lite de kommande dagarna. På återhörande!
God fortsättning och tack för alla inlägg!
Alltid lika trevligt att se ett nytt inlägg på bloggen.
Jag började följa här i början av året och det har varit intressant att kunna gå tillbaks och läsa gamla inlägg från starten såväl som att läsa dina nya inlägg, nu som pensionär!
Jag kan tyvärr inte ta åt mig äran för att vara en aktiv kommenterare själv, men jag uppskattar det arbete du lägger ner på att upprätthålla bloggen, och att de mera aktiva namnen såsom Kermit, Mrs Doubtfire, m.m tillför mycket intressant till diskussionerna!
God fortsättning på er allesammans!
God fortsättning och gällande inlägg - skriv bara när tid, lust, intresse och energi finns. Du ska aldrig känna något press på att du "måste" pränta ned X antal ord i veckan!
Med hopp om glädjen att få fortsätta följa dig, din sambo och din/er resa!
/Cristofer
Tack för era kommentarer!
Förstår att det kan kännas stressande för vissa att blogga eller skriva en viss mängd varje vecka. Men jag tror det beror lite på hur mycket andra åtaganden man har. För mig är det nog bra att känna lite ansvar att skriva minst 2 inlägg i veckan i genomsnitt. För att inte slöa ihop helt.
God fortsättning MI30!
Mvh
www.pappabetalar2018.blogspot.se
Tack detsamma! ser fram mot att läsa om hur du knyter ihop året!
God fortsättning! Ser fram emot ett inlägg gällande att äga bil i framtiden. Vilka försäkringar är vettiga att ha och vilka ska man skita i? Om man bara bryr sig om den ekonomiska aspekten, hur gammal bil ska man köpa? Hur ofta behöva den bytas ut?
God fortsättning!
Älskar att jobba, avstår helst semester, har inga tankar på annat, men lär mig av att läsa mycket av det du författar.