Laddar TradingView Widget
Laddar annons
12 Jul, 2020

Veckans Bästa Blogginlägg

Trots sommar och semester publiceras det fullt av grymma blogginlägg i eknomomibloggarvärlden. Vi kan såklart inte läsa alla men vi gör vårt bästa och här nedan hittar ni de mest läsvärda enligt oss. Om ni tycker vi missat något eller någon blogg så tipsa gärna i kommentarsfältet nedan.  

  • I veckan publicerade FermentumVitae ett blogginlägg om vad som krävs för att slå index.  
  •  
  • Investeraren har skrivit om hur man som investerare lär sig ta förluster. 
  •  
  • Ibland gör man rätt skriver om ett alltid lika aktuellt ämne: Barnspar.
  •  
  • Kronan till Miljonen skriver om veckans snackis: Intrum som gick ut med en omvänd vinstvarning och steg rejält från låga nivåer. Kul för alla som äger Intrum. 
  •  

Hoppas ni alla haft en riktigt go vecka och en go kväll!

 

TradeVenue

TradeVenue är en samlingsplats för investerare och noterade bolag. Vårt fokus är att främst uppmärksamma små- och medelstora bolag men ni finner givetvis även information om de största bolagen i Sverige. På denna hemsida kan ni ta del av aktietips, läsa uppdragsanalyser, blogginlägg och massvis av aktuella börsnyheter.