Laddar TradingView Widget
Laddar annons
8 Nov, 2020

Veckans Bästa Blogginlägg

 
 
Här kommer sammanställningen över Veckans Bästa Blogginlägg: 

Utdelningscyklisten skrev i veckan ett intressant blogginlägg om vilket Big Tobacco bolag som är den bästa utdelningsaktien. 

SparaKlokt har gjort en större investering i bolaget 24Sevenoffice och det har han skrivit ett inlägg om på sin blogg. 

Stefan Thelenius publicerade ett tänkvärt blogginlägg i veckan om att utvecklas som investerare. I bland bör man nog se över sin strategi.

Ihållandeinvest har reflekterat över hur det kan bli med cannabisbolag nu när USA får en ny president. Biden har sagt att det kan bli aktuellt att legalisera cannabis. En spännande framtid för den sektorn att vänta. 

Snålänningen har skrivit om det mest ägda investmentbolaget hos Avanzas kunder nämligen Investor.

Vi skrev själva om att Scandic sätter press på fastighetsägarna.

Vi önskar er en fin söndagkväll! 

TradeVenue

TradeVenue är en samlingsplats för investerare och noterade bolag. Vårt fokus är att främst uppmärksamma små- och medelstora bolag men ni finner givetvis även information om de största bolagen i Sverige. På denna hemsida kan ni ta del av aktietips, läsa uppdragsanalyser, blogginlägg och massvis av aktuella börsnyheter.